Lapkričio 2-3 dienomis lėlininkė Aušra Petrauskienė vykdė edukacijas „Kaip pasigaminti lėlę“. Darželis tapo lėlių gaminimo fabrikėliu – mamos su vaikučiais, auklėtojos kirpo, siuvo, klijavo, o vaikai galėjo stebėti ar kartu su suaugusiais gaminti įvairiausias pirštinines lėles. Čia pat vaikai vaidino, kūrė savo spektakliukus, piešė lėles. Džiugino ne tik pats procesas, kai vaikai gali patys savo akimis pamatyti, kaip gimsta lėlė, patys pabandyti prisidėti prie baigtinio rezultato, bet ir vaikų emocijos, kai jie gali „prakalbinti“ savo pagamintą žaislą.

Renginį įamžinti padėjo meninės fotografijos būrelio „Blykstė“ mergaitės – Olivija, Beata, Kornelija, Agnė. Projektą medžiagomis lėlių gaminimo edukacijoms parėmė UAB „Žeimelio trikotažas“.

Pavaduotoja ugdymui Laima Karpavičiūtė


   Projektas „Pasaka atgyja lėlėmis“

Žeimelio darželis-daugiafunkcis centras „Ąžuoliukas“ vykdo Lietuvos kultūros tarybos finansuojamą projektą „Pasaka atgyja lėlėmis“. Šiame projekte persipins savo rankomis gaminta lėlė ir Baltų tautų sukurtos ir surinktos pasakos. Lėlė – unikalus žaislas. Visais laikais gyvavo lėlė – personažas, kuris vaikams ir ne tik vaikams suteikė galimybę imituoti aplinkinio pasaulio vaizdą, ugdė jausmus bei tenkino emocinius poreikius.

Vaikai mėgsta kūrybinę veiklą, o lėlės kūrimas kartu su mama ar močiute vaikams suteiks kur kas daugiau: emocinį ryšį bei magišką fantazijos jėgą.

Lėlių gamybos paslapčių su vaikais ir jų artimaisiais mokins ir vykdys edukacijas Aušra Patrauskienė tekstilininkė Aušra Petrauskienė, kurios tikslas – atgaivinti senąsias lėles, su kuriomis vaikystėje žaidė senelės. Viena edukacija bus vykdoma Joniškio rajono Žagarės mieste “Aušros lėlių namuose”, dar dvi edukacijos “Kaip pasigaminti lėlę” bus vykdomos Žeimelio darželyje-daugiafunkciame centre.

Menininkė Jūratė Kazakevičiūtė iš Druskininkų vykdys edukacijas „Kaip pasigaminti lėlę“ lapkričio mėn.

Lėlės skatina vaikus kalbėti, o kuriant lėles kartu, bus nuostabi galimybė jaunoms šeimoms atgaivinti pasakų sekimą savo vaikams. Sudarytos savanoriškų darbų sutartys su Liuda Krūminiene ir Elita Motviekaite, organizuojant pasakų popietes – mėgėjiškus šeimų vaidinimus  “Baltų tautų pasakos”. Ir mažiems, ir dideliems patinka žiūrėti lėlių teatro vaidinimus arba patiems juose dalyvauti. Smagu, kai pačių pagamintos lėlės juda, kalba. Improvizuojant pasakas, bus suteikiama galimybė tapti spektakliukų režisieriais.

Žeimelio apylinkėse nedaug surasta ir užrašyta pasakų, todėl šiuo projektu planuojamos išvykos į Džūkstės (Tukumo savivaldybė, Latvija) “Pasakų muziejų”, kur bus vykdoma edukacija “Kaip valdyti lėlę”.  Projekto pradžioje bus organizuotas pažintinis vizitas į Latvijos respublikos Džiūkstės “Pasakų muziejų” dėl edukacinės programos “Kaip valdyti lėlę” išvertimo į lietuvių kalbą. Pažintinės kelionės išlaidos ir programos vertimas bus savanoriškas indėlis.

Tikslinė grupė – jaunos šeimos su vaikais, seneliai su anūkais.

Projektą medžiagomis lėlių gaminimo edukacijoms remia UAB “Žeimelio trikotažas”.

Planuojamos lėšos reikalingos priemonių lėlių gaminimo edukacijoms pirkimui – modelinui, folijai, akriliniams dažams, klijams, vilnai.


Jau pateikti 3 nauji projektai 2018 m.

  1. Nuo teorijos prie praktikos
  2. Atrask ir pažink
  3. Ir mažas grūdelis didžiu medžiu užauga