Kaip vertinate mūsų paslaugas?

Apklausos rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...
PARTNERIAI
futboliuko logotipas
Žaliasis taškas
Sveikatiada
Draugiškoji SEU olimpiada „Dramblys“
LKT logotipas
atsisiųsti
Mes-rusiuojam-logo-120×120

Praėjusiais metais Žeimelio darželis-daugiafunkcis centras „Ąžuoliukas“ į Pakruojo rajono savivaldybės organizuojamą aplinkosauginio švietimo projektą įsijungė pirmą kartą. Projekto metu buvo įrengta nauja žalioji edukacinė erdvė – vaistinių ir prieskoninių augalų daržiukas.

Šiais metais tęsėme pradėtas veiklas, toliau augindami vaistažoles ir prieskoninius augalus įrengtose lysvėse. Papildėme gamtos tyrinėjimo aplinką vaikams, įrengdami „Vabzdžių viešbutį“. Vabzdžių namai naudojami kaip aplinkosauginė edukacinė ir gamtą tausojanti priemonė. Svarbu vaikus nuo mažens mokyti padėti saugoti biologinę įvairovę, kuri greitai nyksta dėl žmogaus veiklos. Ne tik augalai ar stambūs gyvūnai yra būtini nenutrūkstam gyvybės ratui, bet ir mažieji organizmai, tokie kaip vabzdžiai.

Šioje lauko edukacinėje erdvėje pateikiamos įvairios priemonės ir įrankiai aktyviai tyrinėjimo, eksperimentavimo ir bandymų veiklai: gamtos tyrinėjimo rinkinys skirtas nedideliems gyvūnams: vabzdžiams, varliagyviams, drugiams, stebėti. Vabalų tyrinėjimo prietaisai skirti stebėti įvairius smulkius gyvūnėlius: vabzdžius, voragyvius, vikšrus. Naudodamiesi pritaikytais prietaisais vaikai vabzdžių nesužaloja, o apžiūrėję juos vėl paleidžia į natūralią aplinką. Vaikai šioje erdvėje mokosi skirti pagrindines vabaliukų objektų savybes (spalvas, formas, dydį, skaičių); klasifikuoti juos pagal tam tikrą požymį: skaičiuoti, matuoti, sverti, grupuoti, lyginti; tyrinėti jų išvaizdą apžiūrint per lupą, mikroskopą.

Patirtus įspūdžius ir išgyvenimus vaikai su auklėtojomis fiksuoja vaizdais (piešiniai, nuotraukos, filmuoti vaizdai). Dvi vyresniųjų grupės įsigijo po  planšetinį kompiuterį, skirtą informacijai, tyrinėjimų ir stebėjimų fiksavimui.

Pavaduotoja ugdymui Laima Karpavičiūtė